सिरहा : सिरहा निर्वाचन क्षेत्र न.२ मा प्रतिनिधि सभा सदस्यको रुपमा जनमत पार्टी बाट बिनोद यादवको पलरा भारी बन्दै गएको छ। सिरहा २ मा दलको तर्फबाट जसपा-ओली गठबन्धनको उम्मेदवार राजकिशोर यादव ,पाचँ दलिय गठबन्धनका उम्मेदवार चित्रलेखा यादव र एकल जनमत पार्टीको तर्फबाट बिनोद कुमार यादव उम्मेदवार छन् ।

तीन पटक सांसद भैसकेकी चित्रलेखा यादव र राजकिशोर यादव त्यस क्षेत्रका लागि आगन्तुक छन । त्यसैले पनि मतदाताको रोजाईमा उनीहरु परिरहेका छैनन् । चित्रलेखा यादवको आफ्नो ससुरा घर सिरहा-३ मा छन भने राजकिशोर यादवको सिरहा-४ मा छन् । आफ्नो क्षेत्रमा सिन्को भाच्न नसकेपछी हार्ने डरले उनीहरु सिरहा -२ रोजेको जनताको बुझाई छ।

त्यसतै दलका तर्फबाट अर्का उम्मेदवार बिनोद कुमार यादव भन्ने जनमत पार्टी बाट एकल चुनाबी मैदानमा छन् । उनी सिरहा -२ का स्थायी बासिन्दा हुन् । सुखिपुर नपा -५ का उनी लामो समय देखी राजनितीमा सक्रिय छन् ।

तर, उम्मेदवारको रुपमा पहिलो पल्ट आएकोले पनि मतदातामा उनको प्रती बिश्वास छ। जनता नंया अनुहारको खोजीमा देखिन्छन् । उनी त्यसै पनि जनमत पार्टीका उम्मेदवार हुन । जनमत पार्टी अथवा सीके राउत प्रती जनताको क्रेज उसो पनि अहिलेको अवस्थामा बलियो छ। सिरहा २ बाट केही स्वतन्त्र उम्मेदवारहरु पनि छन। तर अधिकान्स स्वतन्त्र पनि बाहृयका छन भने दशकौं देखी दलको झन्डा बोकेका र अहिले टीकेट नपाए पछि स्वतन्त्र बनेका छन । त्यसैले पनि उनीहरुको चर्चा खासै चल्दैन। स्वतन्त्र उम्मेदवारको रुपमा आर पि महतो पनि छन ।

धनगढीमाई नपाका एक मतदाता भन्छन- पटक पटक हेरिएकालाई यस पटक बिदा गर्ने हाम्रो सोच छ। अनि कसलाई मतदान गर्नुहुन्छ त ? भने प्रश्नमा उनको जवाफ सरल थियो । जो नंया अनुहार छन् , युवा छन , जोसिला छन। सिरहा -२ का उम्मेदवारहरु बिच बरिस्ठ पत्रकार ऋषि धमलाले गरेको साकक्षातकार कार्यक्रममा पुर्ब मन्त्रीहरु बिच कुटाकुट नै भएको थियो ।

सिरहा -२ प्रदेश सभा क मा जनमत पार्टीबाट सन्जय कुमार यादव , जसपा-ओली गठबन्धनवाट बिजय यादव , ५ दलिय गठबन्धन बाट जिवछ कुमार यादव उम्मेदवार छन् ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.