हुलाकी न्यूज,काठमाडौँ : प्रख्यात कस्मेटिक सर्जन जुलियन डि सिल्भाको अध्ययन अनुसार बेला हदीदले विश्वको सबैभन्दा सुन्दर महिलाको ताज पहिरेकी छिन् ।

बेला हदीद १९९६ अक्टोबर ९ मा अमेरिकामा जन्मिएकी थिइन । उनी अमेरिकी चर्चित मोडल पनि हुन् । २०१६ मा हदीद मोडल अफ लि इगर पनि भएकी थिइन् । उनका चार जान दिदी भाईहरु रहेका छन् । हाल हदीदका इन्स्टागा्रमा साढे ३७ लाख भन्दा बढी फ्यान फलोयङि रहेका छन् ।

अन्तराष्ट्रिय समाचार अनुसार डि सिल्भाले गोल्डन रेशियो थ्योरीले  विश्वको सबैभन्दा सुन्दर शीर्ष १० महिलाको सूची संकलन गरेको थियो । यो ूदिव्य अनुपातू लाई प्राचीन ग्रीसमा सिद्धान्तमा राखिएको थियो, तब पुनर्जागरणको क्रममा सम्मानित कलाकारहरूले कलाको पूर्ण रचनाहरू सिर्जना गर्न प्रयोग गर्थे। आधुनिक समयको स्फूर्तिमा, कस्मेटिक सर्जनले नियमको पूर्णरुपले भिन्न प्रयोग गरिरहेको छ कि कुन महिला गणितमा शारीरिक पूर्णताको नजिक छ।

डे सिल्भाले आँखाभौं, नाक, ओठ, चिन र बंगारोको आकार र स्थितिको गणनामा आधारित रही सुन्दरताको मापन गरेको हो ।

डे सिल्भाको डेटाअनुसार  बेला हदीद ९४.३५ प्रतिशतको नतिजाको साथ उच्च स्थानमा रहेकी छन्। यो ध्यानमा राख्दै कि सौन्दर्य सबै प्रकारका असिद्धतामा मनाईन्छ, डि सिल्वाको सूची सौन्दर्यको रूपमा लिइन्छ ।  कस्मेटिक सौन्दर्यले सामाजिक मापदण्डहरू विचार गर्दछ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.