हुलाकी न्यूज ,जनकपुरधाम : पछिल्लो २४ घण्टामा नेपालमा थप एक हजार ३२५ जनामा कोरोना सङ्क्रमण पुष्टि भएको छ । योसँगै नेपालमा कोरोना भाइरसबाट सङ्क्रमितको सङ्ख्या ६४ हजार १२२ पुगेको छ ।

तेह्र दिन अघि कोरोना सङ्क्रमितको सङ्ख्या ४६ हजार २५७ रहेको थियो । देशका विभिन्न प्रयोगशालामा विगत २४ घण्टामा ९ हजार ५८४ जनाको पिसिआर परीक्षण गरिएको स्वास्थ्य तथा जनसङ्ख्या मन्त्रालयको नियमित पत्रकार सम्मेलनमा मन्त्रालयका प्रवक्ता डा जागेश्वर गौतमले जानकारी दिनुभयो । आज थपिएका सङ्क्रमितमा पुरुष ८५६ तथा महिला ४६९ रहेका छन् ।

हालसम्म ४६ हजार २३३ जना कोरोना भाइरसबाट मुक्त भई घर फर्किएको प्रवक्ता गौतमले बताउनुभयो । पछिल्लो २४ घण्टामा ९६६ जना सङ्क्रमित निको भएर घर फर्किएका छन् । हालसम्म ९ लाख १४ हजार २९० जनाको पीसीआर गरिएको छ । पाँच सयभन्दा बढी सङ्क्रमित भएका जिल्लामा काठमाडौँ, ललितपुर, भक्तपुर, मोरङ, सिरहा, सुनसरी, मकवानपुर, चितवन र रुपन्देही रहेका छन् । यस्तै हाल सङ्क्रमित नै नरहेका जिल्लामा रसुवा, म्याग्दी, डोल्पा, हुम्ला, मुगु, सोलुखुम्बु र मुस्ताङ रहेका छन् ।

देशभर हाल १९० सङ्क्रमितको अति सघन कक्षमा उपचार भइरहेको छ भने ३६ सङ्क्रमितलाई भेन्टिलेटरमा राखि उपचार भइरहेको प्रवक्ता गौतमले बताउनुभयो । प्रदेश नं १ मा ९सङ्क्रमित अति सघन कक्षमा, १ जना भेन्टिलेटरमा, प्रदेश नं २ मा १६ सङ्क्रमितको अति सघन कक्षमा, बाग्मती प्रदेशमा १२६ सङ्क्रमितको अति सघन कक्षमा तथा ३३ जनाको भेन्टिलेटरमा, गण्डकी प्रदेशमा ५ सङ्क्रमितको अति सघन कक्षमा, प्रदेश नं ५ मा २३ सङ्क्रमितको अति सघन कक्षमा तथा २ को भेन्टिलेटरमा तथा कर्णाली प्रदेशमा ११ कोरोना सङ्क्रमितको हाल अति सघन कक्षमा उपचार भइरहेको प्रवक्ता गौतमले जानकारी दिनुभयो ।

हाल देशभर १७ हजार ४७८ जना सक्रिय सङ्क्रमित रहेका छन् । हाल ९ हजार ७१ जना संस्थागत आइसोलेसनमा तथा ८ हजार ४०७ सङ्क्रमित होम आइसोलेसनमा बस्दै आएका छन् । संस्थागत आइसोलेसनमा प्रदेश नं १ मा ३०३, प्रदेश नं २ मा ८७३, बाग्मती प्रदेशमा ५ हजार ३३९, गण्डकी प्रदेशमा ६८९, प्रदेश नं ५ मा एक हजार २७७, कर्णाली प्रदेशमा २५५ तथा सुदूरपश्चिम प्रदेशमा ३३५ सङ्क्रमित रहेका छन् । यसैगरी होमआइसोलेसनमा रहेका सङ्क्रमितको सङ्ख्या प्रदेश नं १ मा एक हजार २८९, प्रदेश नं २ मा ९९८, बाग्मती प्रदेशमा ४ हजार ६०१, गण्डकी प्रदेशमा ३१६, प्रदेश नं ५ मा ७५६, कर्णाली प्रदेशमा २०४ तथा सुदूरपश्चिम प्रदेशमा २४३ रहेको छ । हाल ७ हजार ४५१ ज्ना सङ्क्रमितको क्वारेन्टिनमा रहनुभएको छ ।

यस्तै हालसम्म प्रदेश नं १ मा ४ हजार १०९, प्रदेश नं २ मा १२ हजार २३३, बाग्मती प्रदेशमा १० हजार ९४१, गण्डकी प्रदेशमा २ हजार ७०९, प्रदेश नं ५ मा ७ हजार २९५, कर्णाली प्रदेशमा २ हजार ७०४ तथा सुदूरपश्चिम प्रदेशमा ६ हजार २४२ कोरोना सङ्क्रमित निको भएर घर फर्किएका छन् ।

कहाँ कति भेटिए सङ्क्रमित

स्वास्थ्य तथा जनसङ्ख्या मन्त्रालयका प्रवक्ता डा गौतमका अनुसार पछिल्लो २४ घण्टामा प्रदेश नं १ मा ७८, प्रदेश नं २ मा ७६, बाग्मती प्रदेशमा ८३८, गण्डकी प्रदेशमा ५३, प्रदेश नं ५ मा २०९, कर्णाली प्रदेशमा ३० तथा सुदूरपश्चिम प्रदेशमा ४१ जना कोरोना भाइरसबाट सङ्क्रमितको भएका छन् । प्रदेश नं १ को उदयपुरमा १, तेह्रथुममा १, पाँचथरमा २, भोजपुरमा १, झापामा ३, मोरङमा ६३ तथा सुनसरीमा ७ जनामा कोरोना सङ्क्रमण पुष्टि भएको छ । यस्तै प्रदेश नं २ को धनुषामा २, पर्सामा १४, बारामा १, रौतहटमा २६, सप्तरीमा ५, सर्लाहीमा १० तथा सिरहामा १८ जनामा कोरोना देखिएको छ ।

यसैगरी बाग्मती प्रदेशको काठमाडौँमा ६०२, काभ्रेपलाञ्चोकमा २, चितवनमा १५, दोलखामा ४, धादिङमा २१, नुवाकोटमा १, भक्तपुरमा १०१, मकवानपुरमा २४, सुन्धुलीमा १, ललितपुरमा ६४ तथा सिन्धुपाल्चोकमा ३ जनामा कोरोना पुष्टि भएको छ । यस्तै गण्डकी प्रदेशको कास्कीमा ३०, गोरखामा २, तनहुँमा १, बागलुङ १, स्याङ्जामा १ तथा लमजुङमा १८ जना कोरोना सङ्क्रमितको भेटिएका छन् ।

यसैगरी प्रदेश नं ५ को अर्घाखाँचीमा १, कपिलवस्तुमा १२, गुल्मीमा ६, दाङमा ३, नवलपरासीमा १२, पाल्पामा १२, प्युठानमा ११, बर्दियामा ६, बाँकेमा ३२, रुपन्देहीमा ११३ तथा रोल्पामा १ जनामा कोरोना सङ्क्रमण पुष्टि भएको प्रवक्ता गौतमले जानकारी दिनुभयो । कर्णाली प्रदेशको सुर्खेतमा २९ तथा कालिकोटमा १ जनालाई कोरोना सङ्क्रमण भएको छ । सुदूरपश्चिम प्रदेशको कैलालीमा १२, अछाममा १० तथा बझाङमा १९ जनामा कोरोना सङ्क्रमण पुष्टि भएको छ ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.