हुलाकी न्यूजः विराटनगरका ८ जना सञ्चारकर्मीमा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ । स्थानीय एक दैनिकमा कार्यरत पाँच पत्रकार र एक कम्प्युटर अपरेटर कोरोना संक्रमित भएका छन् ।

त्यसैगरी राजधानीबाट प्रकाशित हुने एक दैनिकका स्थानीय संवाददाता र अर्को दैनिकको मार्केटिङमा कार्यरत व्यक्तिमा कोरोनाबाट संक्रमण भएको नेपाल पत्रकार महासंघ प्रदेश १ का अध्यक्ष विक्रम लुईटेलले जानकारी दिए ।

‘साउन २३ गते स्बाव संकलन गरी परीक्षणका लागि पठाइएकोमा त्यसको रिपोर्ट हिजो ९सोमबार० बेलुका बल्ल आयो । त्यसमा ८ जना संचारकर्मी कोरोना संक्रमित भएको देखिएको छ,’ अध्यक्ष लुईटेलले भने, ‘साउन २४ र २५ गते स्वाब संकलन गरिएका साथीहरुको रिपोर्ट आउन बाँकी नै छ ।’

संक्रमित भएकाहरुमा कोभिड-१९ को लक्षण समेत देखिएको लुईटेलले बताए । ‘ज्वरो हुँदाहुँदै स्वाब दिनुभएका केही साथीको ज्वरो निको समेत भैसकेको छ,’ उनले भने, ‘केही साथीहरु अहिले पनि घरमा आइसोलेसनमा बस्नुभएको छ ।’

लुइटेलले आफ्नै घरमा रहेका स्थानीय सञ्चारकर्मीलाई भन्दा डेरामा बस्नेहरुलाई बढि समस्या परेको बताए । ‘डेरा गरी बस्ने सञ्चारकर्मीलाई बढि समस्या परेको छ । आइसोलेसनमा राखिदिनुहोस भनेर विभिन्न निकायहरुलाई आग्रह गर्‍यौं, तर कसैले पनि वास्तै गरेको छैन,’ उनले भने ।

पछिल्लो समय तीब्र रुपमा कोरोना संक्रमण भइरहेका ठूला शहरमध्ये विराटनगर एक हो ।

स्वास्थ्य मन्त्रालयको सोमबारको तथ्यांकअनुसार मोरङ जिल्लामा ३ सय ३४ सक्रिय संक्रमित छन् । त्यहाँका ल्याबको क्षमताभन्दा बढि स्वाब संकलन भएको हुँदा समयमा रिपोर्ट दिन नसकेको स्वास्थ्य अधिकारीहरुले बताएका छन् ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.