हुलाकी न्यूज , जनकपुरधाम : प्रदेश २ का भौतिक पूर्वाधार विकास मन्त्री राम सरोज यादवले ठुलो सफलता हात पारेको छ । उच्च अदालत जनकपुरले सिंचाईको काम गर्न भौतिक पूर्वाधार विकास मन्त्रालयलाई गर्न आदेश दिएको हो ।

नेपाली काँग्रेसका साँसद ओम प्रकाश शर्मालाई मन्त्रालय बाँडफाटमा खानेपानी, उर्जा तथा सिंचाई मन्त्रालयको जिम्मेवारी तोकिएको थियो । तर मन्त्रालय टुक्रयाउने क्रममा सिँचाईलाई भौतिक पूर्वाधार मन्त्रालय मातहत राखिएको थियो । सिंचाईलाई भौतिक मन्त्रालय मातहत राख्न नेपाली काँग्रेसकै तर्फबाट मन्त्री बनेका रामसरोज यादवले अडान लिएका थिए ।

नेपाली काँग्रेसका प्रदेश संसदीय दलका नेता समेत रहेका यादवले सिँचाई शर्मालाई छाड्न तयार नभएपछि बिबाद चुलिएको थियो । अदालतले रामसरोजको पक्षमा फैसला गरेको छ ।

मन्त्री शर्मालाई अदालको आदेशले ठुलो झट्का लागेको कांगेसको युवा नेता शैलेन्द्र चौरवारले बताए । ‘आफ्नै पार्टीको मन्त्रीसंग गद्दारी गर्न खोजेपछि अदालतले न्याय दिएको छ । अदालतको आदेशले मन्त्री शर्माको हैसियत देखाएको छ,’उनले भने, ‘मन्त्रीले आफ्नै पार्टीका मन्त्रीसंग प्रतिस्पर्धा गरेपछि विवादको अवस्था आएको थियो ।’

उच्च अदालतमा आइतवार कामु मुख्यन्यायधिश विनोद शर्माको इजलासले अन्तरिम आदेश जारी गर्न नमिल्ने न्यायधिश राज्यलक्ष्मी बज्राचार्यको रायसित सहमती जनाउँदै बहुमतको आधारमा विपक्षीको माग अस्वीकार गरेको छ । मन्त्री शर्माको प्रत्यक्ष हित हुने सो मुद्दा श्यामलाल पासमानले दर्ता गराएका थिए । मालदार मन्त्रालय मानिएको सिँचाईलाई यादवले नछाडने अडानमा कायमै रहेपछि विवाद अदालतसम्म पुगेको थियो ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.